לוט ספא

זריחה בים המלח – להתחיל את היום אחרת

חובבי טבע מכל הסוגים יודעים, שאחת השעות היפות של הטבע בתפארתו היא הנץ החמה, הרגע שבו השמש מתגלה אט־אט וצובעת את הרקיע בשלל גוונים. האסתטיקה של הטבע ללא ספק באה לידי ביטויה הטוב ביותר והמפואר ביותר בזריחה. גם מי שהשעות המוקדמות קשות לו ליציאה אל הנוף, כשמדובר בצבעי החמה העולה, שווה לעשות את המאמץ ולהגיע אל המקומות, שבהם בניינים ועמודי חשמל לא יפריעו לתמונה המופלאה.


זריחה בים המלח


מלכת המדבר

בחיפוש אחר האתר הטוב ביותר לראות זריחה ים המלח הוא אחד המקומות המומלצים ביותר לקבל בו את הבוקר ולהתחיל יום עם אנרגיות טובות. האתר ההיסטורי המזוהה ביותר עם המדבר וים המלח, הוא ללא ספק מצדה, שאליה מגיעים מכל רחבי העולם ויש לכך סיבה טובה. מלבד הסיפור ההיסטורי של מצדה, שהוא לכשעצמו שווה ביקור וסיור במקום, הנוף הבראשיתי והטבעי מהמקום הגבוה הזה עוצר נשימה. העלייה להר אפשרית בכמה דרכים – קלות ומאתגרות יותר. ניתן לבחור את המאמץ שתשקיעו בעלייה – אם ברכבל, בשביל הסוללה או בשביל הנחש – אך בכל מקרה, העלייה לראות זריחה במצדה שווה את המאמץ ואת ההשכמה המוקדמת.

הר בראשית

יש משהו מופלא ועוצמתי בנוף שנראה טבעי ולא נגוע, מראה בראשיתי שהיה נראה כך בדיוק גם לפני אלפי שנים ולא השתנה, מלבד השינויים שיצרו רוחות המדבר והמשקעים שחפרו אט אט בתוואי הגאיות. אחד מאותם נופי פלא הוא הר אבנון, שהעלייה אליו אפשרית ברכב במרחק נסיעה קצר מירוחם, וההמשך נעשה באופן רגלי בדרגת קושי קלה.
הנוף הנגלה מההר עוצר נשימה בכל שעה, אך בשעות הנץ החמה מדובר על תחושת התעלות של ממש. המכתש הגדול הנפרס מטה, וצבעי הרקיע גורמים לאושר והתפעלות מהיכולת הטבעית הזאת של הטבע ליצור יצירת מופת יום־יום ללא מאמץ. הכניסה למקום אינה כרוכה בתשלום, והדרך הקלה להגיע לשם היא בנסיעה בשביל עפר מכביש 225, כביש ירוחם־מכתש, אשר מוביל לחנייה שלמרגלות ההר.
שם מחנים את הרכב וממשיכים ברגל אל התצפית. ניתן להגיע לראש ההר או למרפסת התצפית, שבה ספסלי אבן הצופים אל עבר הזריחה. השמיים השחורים הופכים לכחולים ולבהירים יותר עם עליית השמש, ויחד איתה הרקיע נצבע בגוונים של אדום, ורוד ותכלת, התחלה מושלמת לבוקר.

דרגות ומצוקים

במקום שבו הים נפרש מולכם, נמוך וזוהר, על מצוקי נחל דרגות, על הקצה של מצוק ההעתקים, זה המקום לזכות בו במראה זריחה מופלא, המאיר את המים התכולים של הים במקום הנמוך ביותר בעולם, וזה חופשי ובחינם.
מרכז טיולי המדבר נמצא ממש על שפת המצוק, ולמי שאוהב את הנוף הקסום של המדבר, מומלץ להגיע מעט לפני הזריחה כדי להתמקם ואולי גם לצלם כדי שיהיו לכם תמונות גם כשתחזרו הביתה, להמשיך ולהתענג על הקסם המדברי.

החוף הקסום

למי שמחפש תצפית זריחה על ים המלח, החופים לאורך הים עצמו הם אטרקציה ייחודית בפני עצמה, ולא רק בשל הבוץ הבריאותי המפורסם. בשנים האחרונות החופים לאורך אזור המלונות עברו שדרוג משמעותי, ונבנתה גם טיילת מפוארת לאורך מספר קילומטרים, שבה אפשר ליהנות מתצפית על הים התכול הזוהר לאור הזריחה.
אין ספק שחופי ים המלח הפכו לאטרקציה ולמקום מועדף על זוגות לצילומי חתונה, שכן החופים מאפשרים במקומות מסוימים כניסה לתוך הים ברצועת חוף ארוכה. כשהשמש מגיחה מעל הרי מואב, השמיים נצבעים והים מתמזג עם היבשה, זהו רגע קסום ששווה להגיע עד שם, כדי להתמזג כאחד עם נפלאות הטבע.