המלצות למסלולי טיול בים המלח

ים המלח הוא אטרקציה משמחת ומיוחדת מאוד. המקום הנמוך ביותר בעולם הוא גם נקודת מוצא לטיולים מוצלחים באזור, כך שחופשה מושלמת היא כזו שכוללת גם רביצה נינוחה באחד החופים היפים של האגם המלוח, גם טיול בסביבה (או כמה טיולים, כמובן) וגם לינה במלון שמעניק תנאים מפנקים כשחוזרים מהמדבר.

מסלולי טיולים מומלצים באזור ים המלח

ישנם כמובן שלל מסלולי טיול בים המלח, כך שכל אחד וכל אחת יכולים לבחור כזה שמתאים בדיוק להעדפות שלהם וליכולות הגופניות. לפניכם 3 אופציות מומלצות מתוך רבות אפשריות:


 

1. עין בוקק

בדרך כלל מסלולי טיול בים המלח מתחילים בנסיעה קצרה ממקום הלינה, אבל אם בחרתם במלון באזור עין בוקק, היציאה היא ממש מרחבת החנייה במתחם. הולכים לאורך השביל שמסומן בשחור ושחוצה את כביש 90 דרך מעבר תת קרקעי. השביל עולה בערוץ שבהמשך הדרך כולל צמחיית נחלים וגם סדרה של מפלי מים. ניתן להתקדם במים או עם המסלול על המדרון, כשבכל מקרה בסופו של דבר מגיעים אל מקום קסום: מפל שצונח אל בריכה יפה. החזרה למלון היא באותו דרך, עם השביל השחור.


 

מסלולי טיול בים המלח

 

2. נחל פרצים ומערת הקמח

עוד אחד מאותם טיולים בים המלח שמתאים לכל המשפחה. נוסעים בכביש 90 ובצומת ערבה (באזור נווה זוהר, בערך קילומטר צפונית למפעלי ים המלח) ישנה דרך עפר מסומנת בצבע אדום שיוצאת לכיוון מערב. נוסעים בדרך זו 4.2 ק"מ עד לצומת דרכים, וגם בה ממשיכים עם הדרך שמסומנת בצבע אדום לכיוון מערב, עוד 2.2 ק"מ, עד לצומת נוספת. בצומת זו ישנם 3 דרכים - בוחרים בזו האדומה (פנייה ימינה). לאחר נסיעה של קילומטר נוסף מגיעים ליובלו של נחל פרצים, ואחרי עוד קילומטר - למערת הקמח. מומלץ להיכנס למערה ולצאת בצד השני. לאחר מכן עולים בצד שמאל במדרון ואז חוזרים אל הרכב מעל הגדה של הנחל.
 

3. נחל אוג תחתון

מסלול קצר שיש בו גם אתגר מסוים. תחילת הטיול וגם הסיום שלו הם ליד קיבוץ אלמוג. מתחילים בדרך עפר שיורדת אל אפיק הנחל, ואז פונים ימינה בשביל שמסומן בצבע ירוק. לאחר כ-200 מ' מגיעים אל הראשון מבין המפלים של נחל אוג. בשלב זה נדרש טיפוס באמצעות יתדות שקבועות בתוך המצוק, ואז מגיעים למפל נוסף בגובה 6 מ'. גם את המפל הזה צולחים בעזרת טיפוס עם היתדות שקבועות בו. בשלב זה אפשר לנוח קצת ואז ממשיכים אל המפל השלישי - ולאחר עוד טיפוס עם היתדות מגיעים לקניון צר שביציאה ממנו ממתין שילוט בחזרה אל אלמוג.


למה כדאי לישון במלון ומשם לצאת לטיולים בים המלח?

טיולים בין המלח הם חוויה מופלאה ומהנה מאוד, אבל לעתים גם מתישה. על-מנת לסיים כל מסלול במקום שיש בו תנאים נוחים כך שתוכלו למלא את המצברים לקראת עוד יום של חוויות מלהיבות, מומלץ לישון במלון, וכמובן כדאי לבחור מלון שמציע רמת אירוח גבוהה במיוחד.
לינה במלון מאפשרת גם לסמן וי על הפן הקולינרי של החופשה - ארוחת בוקר עשירה, מגוונת ומזינה היא התחלה מעולה ליום שמוקדש לטיול בחיק הטבע. אירוח במלון בים המלח שיש לו גם ספא מושקע מספק לכם הזדמנות להשלים את החוויה עם עיסוי מרגיע לגוף ומחייה את הנפש, או עם טיפול יופי, כך שתוכלו לחזור לשגרה עם אנרגיות מרוממות במיוחד.

איך לצאת לחופשה מושלמת בדיוק בזמן הנכון?

כדי ליהנות מהשילוב המושלם של מסלול טיול בים המלח עם לינה במלון איכותי כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להזמין את החדר המתאים לכם, כאן באתר, בפשטות ובמהירות. מלון לוט הוא נקודת מוצא מצוינת לכל אותם מסלולי טיול בים המלח שפורטו כאן, ואם תרצו, נשמח לספק לכם המלצות לעוד טיולים ובילויים בדרך לחופשה מושלמת.